29.11.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

עיניים

  תיאור כללי    צוות    ירוד (קטרקט)    טיפול בלייזר יאג קפסולוטומי    קוצר ראיה    זוקן ראייה - פרסביופיה    עדשות מגע    יובש בעיניים    מחלת עין הרפטית    פטריגיום    גלאוקומה - המחלה, אבחון וטיפול    ניתוחי גלאוקומה    עיוורון וסכרת    זריקות אווסטין תוך עיניות - מדריך למטופל    היפרדות רשתית    ניתוחי רשתית וזגוגית    אובאיטיס    אוקולופלסטיקה    ניתוחי עפעפיים    ניתוח להסרת כלזיון - שעורה כלואה    עין עצלה Amblyopia    בדיקת עיניים בפגים    ניתוחי פזילה    גנטיקת עיניים    שרות גנטיקת עיניים    פעילות מחקרית    ניוון מרכז הראיה הקשור בגיל AMD    מרפאת גידולי עיניים    סרטונים    מכתבי תודה    כנס למגזר הערבי  

מרפאת גידולי עיניים

 

הוקמה בבי"ח בני ציון בחיפה מרפאה חדשה לאבחון, טיפול ומעקב אחר חולים מצפון הארץ עם גידולים בעיניים. היוזמה להקמת המרפאה היא של ד"ר עידו דידי פביאן, מומחה לגידולים בעיניים בתל השומר, ופרופ' ניצה כהן גולדנברג, מנהלת מחלקת עיניים בבי"ח בני ציון.

גידולים בעיניים וביחוד גידולים ממאירים הם נדירים. בשונה מרוב הפתולוגיות המערבות את העין, המאיימות על איכות חייו של החולה, ממאירות עינית מהווה סכנה לחייו. הגידולים הממאירים נחלקים לגידולים של פני שטח העין וגידולים תוך עיניים, וכוללים רטינובלסטומה, מלנומה של הענביה, גרורות לעין מממאירות מערכתית חוץ עינית, מלנומה של הלחמית, לימפומה וגידולים אפתיליאליים של הלחמית. גידולים שפירים של העין, למשל שומה של הדמית (choroidal nevus), יחסית שכיחים באוכלוסייה ודורשים מעקב של מומחה בתחום לשלילת התמרה ממאירה.

מרכזי האונקולוגיה האופטלמית בישראל מצויים במרכז הארץ, אליהם מופנים חולים מכלל המדינה. מחוזות צפון וחיפה יחד מונים כמעט 2.5 מיליון איש, עבורם אין בנמצא מענה קרוב במקרה של גידול תוך עיני. חולים אלו נדרשים לנדוד למרכז לצורך אבחון, טיפול ומעקב, שלעיתים נדרש להיות תכוף. הקמת מרפאה ייחודית בצפון ישראל, מצוידת כהלכה ומאוישת ע"י מומחה בתחום הגידולים, מביאה את הפתרון לפתח ביתם של אוכלוסיית החולים בצפון. השאיפה היא, בנוסף, שעצם הקמת המרפאה תביא לשיפור תודעתי בקרב האוכלוסייה, הסטודנטים לרפואה וסיעוד, כמו גם הרופאים בצפון, להפניה וטיפול מוקדמים בחולים נדירים אלו ושיפור בפרוגנוזה שלהם.


                               

ד"ר עידו דידי פביאן                                                פרופ' ניצה כהן גולדנברג
מומחה לגידולים בעיניים                                          מנהלת מחלקת עיניים
המרכז הרפואי ע"ש שיבא - תל השומר                      בי"ח בני ציון

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
אורולוגיה
אף אוזן גרון
אורתופדיה
הרדמה
חדרי לידה
יולדות
נשים
טיפול נמרץ כללי
ילדים
ילודים
כירורגיה
כירורגיית ילדים
מיון ילדים
נוירולוגיה
עיניים
פגיה
פנימית א'
פנימית ב'
פנימית ג'
קרדיולוגיה
ראומטולוגיה
רפואה דחופה (מיון)
שיקום
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009