23.01.2021
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

גסטרואנטרולוגיה

  תאור כללי    צוות    תחומי הפעילות של המכון    גסטרוסקופיה    קולונוסקופיה    ירידה במשקל ושינוי באורח חיים בעזרת בלון קיבה    גסטרוסטום אנדוסקופי (PEG)    אנטרוסקופיה    בדיקת אנדוסקופית של דרכי מרה ולבלב - ERCP    הפרעות בתנועתיות ותפקוד מערכת העיכול    אולטרהסאונד אנדוסקופי - EUS    TRUS – אולטראסאונד אנדוסקופי טרנסרקטלי    גסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים    מרפאת כבד    מרפאה גסטרואנטרולוגיה בריאטרית    מרפאה למחלות מעי דלקתיות    פסיכולוגיה רפואית    רפואה משלימה    מחקרים למטופלים    כתבות    כנסים ואירועים    מידע למטופלים  

ירידה במשקל ושינוי באורח חיים בעזרת בלון קיבה

שירות חדש במרכז הרפואי בני ציון :ירידה במשקל ושינוי באורח חיים בעזרת בלון קיבה

שירות חדש של טיפול להרזיה באמצעות בלון קיבה יבוצע ע"י ד"ר דין קרן, מנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית במרכז הרפואי בני ציון. שירות זה יאפשר לאנשים בעלי משקל עודף לרדת במשקל לפני שמגיעים לשלב הניתוח

ד"ר קרן הינו רופא גסטרואנטרולוג בכיר, בעל נסיון עתיר שנים בארץ . מרפאתו של ד"ר קרן פועלת שנים רבות בבית החולים וכיום יתבצע בה שירות חדש של טיפול להרזיה באמצעות בלון קיבה, הפעולה של הבלון גורמת לתחושת שובע ולעיכוב בפינוי המזון מהגוף.

למי מיועדת שיטת טיפול - בלון קיבה:

הטיפול מתאים לאנשים בגילאי 18-65 עם השמנת יתר.עודף משקל בתחום טרום בריאטרי     (מדד BMI בין 28-35 ) עם או בלי מחלות רקע נלוות להשמנת יתר עם היסטוריה של כישלונות חוזרים בתכניות הרזייה לא כירורגיות, אשר מחפשים פתרון להרזיה ללא ניתוח וללא כאב ובצורה בטוחה!

מהו הליך הטיפול?

השיטה מבוססת על הכנסת בלון בסדציה במסגרת מכון גסטרו על ידי ד"ר דין קרן גסטרואנטרולוג מומחה. הפעולה לוקחת בין 30-60 דקות, והמטופל משוחרר הביתה תוך 3 שעות מאז סיום הפעולה. הרופא יאלחש את הגרון עם ספריי. הבלון מוכנס עם מכשיר הנקרא גסטרוסקופ שבקצהו יש מצלמה זעירה ומקור אור. אז מחברים צינורית קטנה לבלון וממלאים אותה בנוזל ואוויר. לאחר מכן מסירים את הצינורית והבלון מנופח וצף באופן חופשי בקיבה. כאשר הבלון במצב המנופח הוא מדי גדול לעבור הלאה למעיים. לאחר תקופה של עד 12 חודשים מוציאים את הבלון מהקיבה.
העיקרון מאד פשוט. בלון לא מנופח מוכנס לתוך הקיבה דרך הפה וממלאים אותו בנוזל ואוויר ועל ידי כך יורד כמות האוכל שהקיבה יכולה להכיל ויש עיכוב בפינוי המזון לתוך המעי הדק - וכך יש תחושה של שובע מהירה יותר. את הבלון משאירים בקיבה למשך תקופה של עד שנה!

שיפור איכות החיים
הבלון התוך-קיבתי מאפשר לך ליהנות מהיתרונות של גישה לא- כירורגית ללא תרופות בכדי לרדת במשקל בתהליך ללא סיבוכים. הבלון הינו כלי עזר יעיל במסע של ירידה במשקל, הבלון הינו קרש קפיצה הנותן לך תחושת שובע מהירה יותר. המוטיבציה שלך ביחד עם הטיפול התזונתי וההתנהגותי שמתלווה לזה יאפשרו לרדת לך במשקל ולשמור עליו לשנים.
יש הסכמה בין המומחים, שתכנית ירידה במשקל, אינה צריכה רק לעזור לך לרדת במשקל, אלא גם לשמר אותה.

ירידה במשקל צפויה:
לאחר 6-12 חודשים (תקופת הבלון), משילים 30-50% מעודף המשקל.
מחקרים ארוכי טווח של 5 שנים סכמו שבאופן כללי אילו שירדו מעל ל-50% מעודף המשקל בחודשים הראשונים הצליחו לשמר ירידה של מעל 20% מהמשקל העודף לאחר 5 שנים. לאחר הוצאת הבלון הקיבה תחזור למצבה הקודם. באופן אידיאלי בחצי שנה עם הבלון, תרכשו הרגלי תזונה נכונים שתמשיכו איתם לשנים וכך תישמר הירידה במשקל והבריאות לאורך שנים.

ד"ר דין קרן מסכם:
"בלון הקיבה אינו קסם, אלא כלי לעזור לך לשנות את אורח החיים. על ידי השתתפות פעילה בתכנית, אתם תהנו מהתמיכה המקצועית הדרושה בכדי לשנות את הרגלי האכילה ואת אורח החיים וכך להגדיל את הסיכוי להצלחה ארוכת טווח.
השינוי החשוב ביותר באורח החיים הוא בתזונה. אתם תרגישו שבעים מהר יותר וכך תאכלו פחות כמויות של אוכל. אך, שלא כמו שאר הניתוחים להשמנת יתר, אין את הסיכונים הנלווים לניתוח. וכעיקרון ניתן לאכול הכל, תוך כדי שמירה על כללים שיוסברו לכם במשך התהליך. ייתכן ויהיה צורך בנטילת ויטמינים.
כל התהליך מפגישת ייעוץ ראשונית, הכנסת הבלון ומעקב ילווה ע"י הצוות המקצועי של המרפאה בבני ציון. תרכשו הרגלי אכילה נכונים לפי חוקים של תזונה נכונה, חוקים שבהמשך תוכלו להמשיך וליישם לאחר הוצאת הבלון."

לפרטים נוספים וקביעת תור יש להתקשר למכון גסטרו בטלפון: 04-8359426.


    

 

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009