01.08.2021
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

פה ולסת

  תיאור כללי    צוות    טיפולי שיניים בחולים בסיכון רפואי    שיניים ביום אחד    מחלות ריריות חלל הפה    כירורגיה דנטו - אלבאולרית    טיפול בהפרעות במפרקי הלעיסה ושרירי הלעיסה    כירורגיה של גידולים שפירים וממאירים בחלל הפה    טראומה מקסילופציאלית    כירורגיה אורתוגנטית    טיפולי שיניים בהרדמה כללית    רפואה משלימה    טיפול שיניים לילדים    שירות סיאלואנדוסקופיה לטיפול זעיר פולשני של בלוטות הרוק  

כירורגיה אורתוגנטית

הכירורגיה האורתוגנטית היא שיטה טיפולית הנעזרת בניתוח לצורך תיקון היחס הבין לסתי, כאשר לסת אחת בולטת מאוד לעומת השניה, או כאשר לסת אחת צרה מאוד ביחס לשניה.
אנשים החיים עם עיוות זה סובלים מקשיים פונקציונאלים באכילה, בליעה, דיבור ותפקוד חברתי תקין. ניתן לפתור בעיות אלה בעזרת טיפול כירורגי. הטיפול האורתודונטי מיישר את השיניים בכל קשת. בשלב הבא מבוצע ניתוח המתאים את קשתות השיניים האחת אל השניה. לאחר ההחלמה מותאמות הקשתות לסגר תקין האמצעות המכשור האורתודונטי.

 סוגי הניתוחים השונים:
לרשות המנתחים קיימים מספר ניתוחים לטיפול בעיוותים בעצמות הפנים. מדובר באוסטאוטומיות עדינות המבוצעות בלסת העליונה והתחתונה בגישה אינטראורלית, בעזרת מכשור אורתופדי עדין. קיבוע השברים מתבצע ע"י מערכת משתלים (פלטות וברגים) אשר משמשים את המנתחים בטיפול בטראומה של עצמות הפנים.
Surgically Assisted Rapid Palatal Expansion : עד גיל העשרה ניתן להרחיב את הלסת העליונה המוצרת ע"י שימוש במיכשור ארתודונטי ייעודי. החל מגיל זה קיים איחוי של הסוטורה בחיך ועל מנת להרחיב את הלסת העליונה יש לבצע אוסטאוטומיה בין החותכות העליונות ולאורך הלסת העליונה מעל גובה שורשי השיניים. תוך שימוש במיכשור אורתודונטי מתבצעת בדומה לטכניקה המוכרת של הארכת גפיים מתחום האורתופדיה, הרחבה של הלסת העליונה.
Le-Fort 1 Osteotomy : ניתוח של הלסת העליונה. הניתוח מתבצע בתוך פרוזדור הפה, מעל גובה שורשי השיניים העליונות. לאחר הפשלת רירית חלל הפה, מתבצעת אוסטאוטומיה הוריזונטלית כולל שבירה של קירות הסינוס המקסילרי והאף. ניתן להזיז את הלסת העליונה לעמדה קדמית יותר, לנסר פרוסה מהלסת העליונה ולקצר אותה או להאריך את הלסת העליונה ע"י קיבועה בעמדה נמוכה יותר.
Bilateral Sagittal Split Osteotomy : הלסת התחתונה מורכבת משני קורטקסים ועצם ספוגית ביניהן. הניתוח, אשר מבוצע גם כן מתוך חל הפה מבוסס על ניסור של הלסת התחתונה בין הקורטקסים אשר מרכיבים אותה עד למעין פתיחת מגירה. במצב זה, ניתן להחליק את שני חלקי העצם קדימה או אחורה בהתאם לצורך ולקבע בעמדה המתוכננת.
Genioplasy : ניתוח של הסנטר: את הסנטר ניתן לשנות בכל המימדים. להאריך, לקצר ולשנות במימד הרוחבי. הניתוח מבוצע מתוך חלל הפה מתחת לשורשי השיניים התחתונות. את הסנטר מנסרים ומקבעים בעמדה אסטטית יותר.

הניתוחים השונים מבוצעים בחדרי הניתוח של בית החולים, בהרדמה כללית. לאחר הניתוח המטופלים מאושפזים למשך מספר ימים. הם סובלים מנפיחות ושטפי דם שנספגים בתוך מספר שבועות. למעט ניתוח של הסנטר, יש צורך לקבע את הלסתות האחת לשניה בתום הניתוח על מנת לייצבן למספר שבועות.לאחר פתיחת הפה, המטופל ממשיך בטיפול אורתודונטי משלים למספר שבועות, תוך ביצוע טיפולי פיזיותרפיה לשיפור פתיחת הפה.

                                                   

 

 

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009