01.08.2021
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

פה ולסת

  תיאור כללי    צוות    טיפולי שיניים בחולים בסיכון רפואי    שיניים ביום אחד    מחלות ריריות חלל הפה    כירורגיה דנטו - אלבאולרית    טיפול בהפרעות במפרקי הלעיסה ושרירי הלעיסה    כירורגיה של גידולים שפירים וממאירים בחלל הפה    טראומה מקסילופציאלית    כירורגיה אורתוגנטית    טיפולי שיניים בהרדמה כללית    רפואה משלימה    טיפול שיניים לילדים    שירות סיאלואנדוסקופיה לטיפול זעיר פולשני של בלוטות הרוק  

כירורגיה דנטו - אלבאולרית

 

מגוון הטיפולים הכירורגיים בעצם המכתשית (העצם שנושאת את השיניים) כולל: עקירות מורכבות ועקירות של שיניים כלואות כאשר קיימות האינדיקציות לסילוקן של השיניים. עקירות אלה מחייבות חיתוך של החניכיים ולאחר מכן נעשים תפרים.

אפיסקטומי:
קיטוע חוד השורש לצורך טיפול בדלקת בקצה שורש השן. בניתוח מסלקים את הדלקת ואת קצה השורש שגרם לה.

טיפול בציסטות של הלסתות:
ציסטה הינה שק בעל דופן המלא בתוכן נוזלי או חצי נוזלי. כשהציסטה ממוקמת בעצם הלסת היא גורמת להריסתה ולכן יש לסלקה בהקדם. רוב סוגי הציסטות נובעים מתהליך זיהומי בלסת (בשל שן מזוהמת). כדי לאבחן את סוג הציסטה שולחים אותה לבדיקה מיקרוסקופית. האבחון קובע את המשך הטיפול. במצבים בהם הציסטה גדולה מדי והוצאתה עלולה לפגוע במבנים אנטומיים סמוכים (עצבים, שבר של הלסת) מוצא רק חלק מהדופן של הציסטה במטרה לאפשר אבחון של סוג הציסטה והחדרת צינורית. המטרה היא להקטין את הציסטה ולהרחיקה מהמבנים האנטומיים החשובים. הדבר מחייב המשך מעקב וטיפול עד לסילוק כל הנגע בניתוח נוסף.

 השתלות עצם
אובדן שיניים מסיבות שונות גורם לספיגה ואובדן תמיכה של הרקמות הרכות בפנים, דבר שעלול ליצור שינויים במבנה עצמות הפנים. שינויים אלו יוצרים לעיתים קרובות הפרעה אסטטית קשה. במרפאה מבוצעות השתלות עצם מורכבות על מנת לשקם את הרכס נושא השיניים. ניתוחים מסוג הרמות סינוס, השתלות עצם מחלל הפה, מהאגן ומהגלגלת על מנת לאפשר ביצוע שתלים דנטליים.

שתלים דנטלים
השתל משמש לשחזור של שן או שיניים חסרות ומהווה תחליף לגשר שגורם הרס לשיניים הסמוכות. במקרים בהם יש רכס מחוסר שיניים לחלוטין ותותבות אינם יציבות בפה, יכול השתל הדנטלי לשפר את יציבותה של התותבת בפה. למעלה מ 90% מהשתלים נקלטים בהצלחה, הדבר תלוי גם במצבו הרפואי של המתרפא, בסוג העצם ומיקומה וכן בסוג השתל.

 "שיניים ביום אחד"
שיפורים טכנולוגיים כדוגמת סריקה ממוחשבת של הלסתות ושדרוג שטחי הפנים של המתכת שבדופן השתל הביאו בשנים האחרונות פתרונות למטופלים הסובלים מאובדן עצם ניכר של הלסתות.
ע"י התקנת שתלים באזורים אנטומיים סמוכים ללסתות כדוגמת שתלים זיגומטים ושתלים טוברו-פטריגואידים בלסת עליונה, או טכניקת ALL-ON 4 בלסת תחתונה, ניתן כיום לבצע התקנת שתלים ומיד לאחר החדרתם להעמיס עליהם מערכת שיניים ללא תקופת המתנה.
מטופלים אשר אינם מעוניינים לשאת תותבות נשלפות, יכולים גם הם להינות משיטה זו אשר מאפשרת עקירות שיניים, התקנת שתלים דנטלים ומסירה של גשר זמני במקום תותבות נשלפות.

למה כדאי לעקור שיני בינה?
שן בינה יכולה לגרום לכאבים או אי נוחות מתמשכת - מפחדים מעקירת שן בינה?

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009