23.06.2021
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

אונקולוגיה

  תיאור כללי    צוות    רפואה משלימה    זימון תור    כתבות    מכתבי תודה    אירועים  

תיאור כללי

מחלת הסרטן הינה מחלה קשה ומורכבת הן מבחינה רפואית והן מבחינה חברתית ונפשית. גילוי המחלה אצל בן אדם נחשב כאירוע מרכזי בחייו של החולה ובחיי המשפחה והקרובים שלו. שלב הגילוי והאבחון הוא שלב מרכזי והרבה פעמים מורט עצבים ומלווה בהרבה מתחים נפשיים וחרדות בגלל חוסר הידיעה והאי וודאות שמלווים אותו. ע"כ חשוב לחולה ולמשפחתו לעבור תהליך זה באווירה נעימה ופחות מלחיצה אשר רואה את החולה ומשפחתו במרכז. מחקרים רבים הראו שישנו קשר ישיר בין איזון של לחצים נפשיים להצלחת הטיפולים במחלת הסרטן.
היחידה שלנו הינה יחידה חדשה יחסית ונותנת מגוון טיפולים למחלת הסרטן באווירה נינוחה, משפחתית ואינטימית, ביחידה נמצאות תשע כורסאות ישיבה ומיטה אחת.
צוות היחידה עובר באפן קבוע הדרכה והכשרה בתחומי התקשורת הבין אישית והתמודדות עם מצבי דחק , דבר שמשפר משמעותית את החוויה הטיפולית של המטופלים שלנו בצורה שמכבדת את האדם. היחידה נותנת ייעוצים לכלל מחלקות הבי"ח ומסייעת בתהליך האבחון לחולים המאושפזים. פעילות היחידה מתבססת על מתן שירות אמבולטורי נרחב, כולל אפשרות למתן טיפולים כימותרפיים, ביולוגיים ואימונתרפיים לכלל החולים שמאובחנים עם מחלת הסרטן וביצוע מעקבים לאחר המחלימים.

שירותי היחידה:
1. מרפאת מעקב אמבולטורי לאחר מחלימים

2. מרפאת חולים חדשים שמתמקדת בהכוונה באבחון ובניית תוכנית טיפולית ומעקב לחולה.

3. מתן טיפולים לתוך הוריד כגון כימותרפיה , טיפול ביולוגי ואימונותרפי.

4. מתן טיפולים פומיים כגון כימותרפיה וטיפול ביולוגי.

5. מתן ייעוץ אונקולוגי ראשוני לחולה מאושפז במחלקות בית החולים.

6. טיפולים פליאטיביים כולל איזון כאב וסימפטומים של המחלה.

7. טיפול בתופעות לוואי במסגרת אשפוז יום: ניתן להגיע בשעות הבוקר לאשפוז יום אונקולוגי לביצוע בדיקות דם וקבלת עירוי נוזלים ו/או טיפול תרופתי אחר, בהתאם לתופעות הלוואי ודרגת חומרתן.

8. ליווי טלפוני בטיפולי בית: חולה שמטופל בכדורים ו/או בהזרקה לתוך השריר ו/או בהזרקה לתת-העור, הצוות הסיעודי נמצא איתו בקשר טלפוני, ומקבל הדרכה ומענה לשאלות. הצוות הרפואי עוקב אחר מהלך הטיפול ותופעות הלוואי ונותן המלצות לביצוע בדיקות דם/אחר ועדכונים להמשך הטיפול.

9. עובדת סוציאלית ופסיכולוג: ביחידה ניתן מענה פסיכו-סוציאלי על ידי עובדת סוציאלית ופסיכולוג רפואי אשר מסייעים בהתמודדות הרגשית של המטופל ובני המשפחה מרגע קבלת האבחנה ולאורך כל שלבי המחלה והטיפולים. בנוסף, העובדת הסוציאלית מסייעת בהתארגנות ובמיצוי זכויות המטופל מול מוסדות וגורמים שונים בקהילה.

10. שירות תזונה קלינית: במכון האונקולוגי רואים חשיבות רבה לטיפול התזונתי של החולים האונקולוגיים, כחלק בלתי נפרד מטיפול רב-מקצועי ורפואי. הליווי התזונתי מתחיל עם קבלת המטופל למכון האונקולוגי ועל פי הצרכים האישיים של המטופל (מצב תזונתי, סוג הטיפול, ניתוחים ומחלות אחרות הדורשות התייחסות תזונתית). הטיפול התזונתי כולל: תמיכה בהתמודדות עם תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי, במניעה של תת-תזונה וחסרים תזונתיים, הדרכות תזונתיות לאחר ניתוחים במערכת העיכול וטיפול במחלות כרוניות. בנוסף, ניתן גם ייעוץ לגבי תוספי תזונה, ליווי המטופל במהלך הטיפולים והתעדכנות בחידושים תזונתיים.

11. רפואה משלימה: שירותי הרפואה המשלימה ניתנים ביחידה ע"י צוות הרפואה המשלימה בבי"ח בראשותו של דר אלעד שיף. השירות כולל דיקור סיני שמבוצע במסגרת של מחקר רב מרכזי שמטרתו לבדוק את השפעת הדיקור הסיני על התמודדות החולים עם תופעת הנוירופתיה שנוצרת כתוצאה מטיפול כימי.

12. פעילויות פנאי: רוש מושיטה יד- פעמיים בחודש מגיעה ליחידה מטפלת באמנות אשר מציעה מגוון של פעילויות שונות ביניהן: ציור, יצירה, הרכבה וכו'. העיסוק ביצירה עוזר למטופלים להעביר את זמנם במחלקה בנעימות, כמו כן מהווה הסחת דעת עבור המטופלים. בנוסף, הפעילויות שהמטפלת מציעה עוזרות בשימור מוטוריקה עדינה, אשר החריפה אצל המטופלים עקב נוירופטיה.

13. צוות סיעודי: הצוות הסיעודי שנמצא ביחידה הינו צוות מיומן ומקצועי בתחום האונקולוגיה, כל אחד מאנשי הצוות הסיעודי בעל קורס על בסיסי באונקולוגיה. הצוות מדריך את החולים על התרופות שניתנות להם ועל תופעות הלוואי הצפויות ומציע פתרונות להתמודדות, כמו כן מזהה תופעות לוואי בהקדם. מלבד יחס וקשר מקצועי מול המטופלים, הצוות מלווה את המטופלים ומשפחותיהם מקרוב ונענה לבקשותיהם. הצוות יודע לזהות קשיים של התמודדות עם המחלה ועוזר להתמודד בהתאם, ונמצא בקשר תמידי עם המטופלים לאורך הטיפול וגם לאחר החלמתם.

bul1_1 דף מידע למטופלים ולבני משפחתם

 מנהל היחידה
 ד"ר עבד אגבאריה
 אחות אחראית
 גב' טטיאנה אמרומין
 מיקום וטלפונים
קומה 6, בניין מרכזי
fax.onco@b-zion.org.il דוא"ל
04-8359016

טלפון

1534-8359016 פקס

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009