09.07.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

אורולוגיה

  תאור כללי    צוות    דפי הסבר    טיפול בגידולי הכליה על ידי קריואבלציה    ניתוח כריתת כיס השתן    אבנים בדרכי השתן    NEPHRECTOMY - כריתת כליה    טכנולוגית סינרגו    הגדלה שפירה של הערמונית    פעילות יתר של שלפוחית השתן    פריצת דרך בטיפול באין אונות והפרעות בזיקפה    טיפול מתקדם לסרטן הכליה    שירות אורולוגית ילדים    רפואה משלימה במחלקה האורולוגית    קבוצת תמיכה    כתבות    מכתבי תודה  

טיפול בגידולי הכליה על ידי קריואבלציה


במחלקה האורולוגית בבית החולים בני ציון מוצע טיפול חדשני בהקפאה של שאתות (גידולי) הכליה מסוג: Renal Cell Carcinoma - RCC.
הטיפול מוצע לחולים שנמצאו מתאימים במסגרת מחקר קליני. המחקר נועד לאיסוף מידע קליני בחולים שמטופלים בקריואבלציה (הקפאה) של הגידול באמצעות מכשיר IceSence3TM.
טיפול הקפאה של סרטן הכליה הינו טיפול חליפי לניתוח המוכר כבר שנים רבות. בטיפול זה הנעשה בהרדמה קלה, מוחדרת מחט דרך העור לתוך הגידול ומתבצעת הקפאה של הגידול בתוך הגוף. ההקפאה גורמת להרס של תאי הגידול סביב האזור אליו הוחדרה המחט.
ה -  IceSence3TM מורכב ממערכת המכילה חנקן נוזלי אשר מועבר דרך צינורות אל מחט ההקפאה ומקרר אותה לטמפרטורה נמוכה מאד. כאשר המערכת מופעלת בתוך הגידול הסרטני בכליה, הרקמה סביב המחט קופאת (בצורה כדורית) ותאי הגידול מתים. הרקמה הקפואה מפשירה כעבור מספר דקות לאחר הוצאת המחט, בהמשך רקמת הגידול מוחלפת ע"י רקמת צלקת באופן טבעי ללא כל צורך בתרופות או בטיפולים נוספים. חשוב להדגיש שבתהליך ההקפאה לא מוכנס חומר זר כלשהו לגוף. החנקן הנוזלי מוזרם במערכת סגורה בתוך המכשיר ולא ישירות לגוף.
טיפול ההקפאה עצמו אינו כואב בדומה למצב אחרי ביופסיה מחטית.
החזרה לשגרה היא כעבור יום עד יומיים וללא צלקת ניתוחית.

החולים המטופלים בקריואבלציה עוברים מעקב בדומה לחולים שעברו ניתוח, הכולל הדמיית CT/US/MRI של איזור הגידול לאחר ההקפאה ובדיקת תפקוד כלייתי.
היתרונות של טיפול ההקפאה ביחס לאלטרנטיבה של ניתוח הסרת הגידול הם שימור התפקוד הכלייתי, משך טיפול קצר, כאב מינימאלי לאחר הטיפול, קיצור זמן האשפוז וההתאוששות. בנוסף הטיפול בהקפאה הוא אלטרנטיבה עבור חולים שאינם יכולים לעבור הרדמה מלאה או ניתוח.
חסרונות הטיפול: מידת התאמתו של הטיפול תלוי בסוג הגידול, בגודלו ובמיקומו.
הסיבוכים לאחר הטיפול הם ברובם קלים וחולפים בדומה לכאב מקומי קל , לנמלול או לעקצוץ בנקודת חדירת המחט לאחר הטיפול. יתכנו שטפי דם זעירים וזיהום מקומי קל. קיימים סיכונים נוספים שהם נדירים.

חברת אייסקיור מפתחת ומייצרת את מכשיר ה- IceSense3TM לטיפול בגידולים שפירים וממאירים באמצעות טכנולוגיית הקפאה (Cryoablation) של הגידול, כחלופה להתערבות ניתוחית להסרת הגידול.
לחברה טכנולוגיה מוכחת, ואישורים רגולטוריים לשווק בארה"ב (FDA), באירופה (CE) ובישראל (אמ"ר).

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
אורולוגיה
אף אוזן גרון
אורתופדיה
הרדמה
חדרי לידה
יולדות
נשים
טיפול נמרץ כללי
ילדים
ילודים
כירורגיה
כירורגיית ילדים
מיון ילדים
נוירולוגיה
עיניים
פגיה
פנימית א'
פנימית ב'
פנימית ג'
קרדיולוגיה
ראומטולוגיה
רפואה דחופה (מיון)
שיקום
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009