10.07.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

שיקום

  תיאור כללי    צוות    מרפאת פוסט פוליו - PPS    מרפאה לטיפול בספסטיות גפיים    מציאות מדומה    טיפול באילוץ היד - CIMT- forced use    מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון    מרכז לאבחון ושיקום כישורי נהיגה    פסיכולוגיה רפואית    מכתבי תודה    תרומות  

מציאות מדומה

בשנים האחרונות התגלה הפוטנציאל הטמון בשימוש בטכנולוגיית מציאות מדומה (VR) בשלבי ההערכה, הטיפול והשיקום. למציאות המדומה היכולת ליצור סביבה שתאפשר למטופל לעסוק במשימות משמעותיות ותכליתיות.

הטיפול במציאות מדומה מאפשר שיפור טווחי תנועה, הורדת טונוס, שיפור שווי משקל וקואורדינציה.
שיטת טיפול זו מתבצעת בפיזיותרפיה וריפוי בעיסוק למטרות שיפור תפקודי וניידות.

כמה מהיתרונות הבולטים של מציאות מדומה הם: אפשרות לתרגול משימות בסביבה בטוחה (ללא הסכנות הטמונות בסביבה האמיתית), המטפל יכול להתאים את רמת הקושי למטופל, ניתן משוב מיידי ועוד.
השימוש במציאות מדומה מציע בדיקה, אימון ותרגול בסביבה מורכבת של 3 מימדים (D3), אינטראקציות מתוחכמות ותיעוד התפקוד בשלביו השונים של הטיפול.

משחק ה- EYE TOY פועל על Play Station 2, במקור משווק כמשחק מסחרי, אשר מאפשר להגיב לגירויים מדומים שמוצגים על טלויזיה בעזרת איברי גוף שונים. המשתמש יושב או עומד מול הטלויזיה כשמצלמה קטנה המוצבת מעל הטלוויזיה, מצלמת אותו ומקרינה את דמותו לתוך הסביבה המדומה.
כל דיסק המכיל 12 משחקים שונים שניתן לדרג לפי דרגת קושי, מספק גירוי ויזואלי ושמיעתי ומאפשר עבודה על מרכיבים שונים: כגון עבודה בילטרלית, עבודה על טווחי תנועה, חיזוק שרירים, עבודה על שיווי משקל ויציבה בעמידה, עבודה קוגנטיבית על דימוי גוף, כיווניות.
בהתאם לכך מתאפשרת עבודה עם אוכלוסיות בעלות פגיעות שונות כגון פגיעות נוירולוגיות, פגיעות אורתופדיות, פגיעות ראש ועוד.

היתרונות הבולטים של המערכת הם בהנאה ובסיפוק שחווה המטופל ובאפשרויות הרבות שהמערכת מציעה. המערכת קלה ופשוטה להפעלה ולשימוש, אין צורך בידיעת השפה, ניתן לעבוד איתה בכל מקום (על ידי חיבור המכשיר לטלוויזיה) והיא מוצלחת במיוחד בתהליך שיקומי ארוך, בהיותה תורמת לתחושת מסוגלות עצמית (אני מתרגל עם משחק מסחרי ולא "אמצעי טיפולי") ומעניקה מוטיבציה גבוהה בתהליך השיקומי.


  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
אורולוגיה
אף אוזן גרון
אורתופדיה
הרדמה
חדרי לידה
יולדות
נשים
טיפול נמרץ כללי
ילדים
ילודים
כירורגיה
כירורגיית ילדים
מיון ילדים
נוירולוגיה
עיניים
פגיה
פנימית א'
פנימית ב'
פנימית ג'
קרדיולוגיה
ראומטולוגיה
רפואה דחופה (מיון)
שיקום
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009