05.07.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

עמוד שדרה

  תאור כללי    צוות    ניתוחי עמוד שדרה בהנחיה רובוטית    מערכת הנחייה רובוטית    שאלות ותשובות נפוצות  

שאלות ותשובות נפוצות

ש: מה המשמעות של הנחיית רובוט בניתוח עמוד שדרה?
ת: מערכת Renaissance® מאפשרת הנחייה רובוטית במהלך כל סוגי הניתוחים והפעולות בעמוד השדרה - מהפשוט ועד למורכב ביותר בדייקנות, בביטחון וביעילות תוך הפחתת כמות הקרינה והבטחת תוצאות קליניות אופטימאליות.
המנתח מתכנן את הניתוח בעזרת תוכנה ייעודית והמערכת מכוונת את המנתח בזמן הניתוח לאזור המנותח, בדיוק מרחבי אופטימאלי.
המערכת משלבת בתוכה טכנולוגיה עדכנית ומודרנית ואלגוריתמים ייחודיים ומתקדמים המאפשרים למנתח להיעזר במערכת חכמה ומשוכללת ועם זאת, אינטואיטיבית וקלה ללימוד ושימוש.
מחקרים מדעיים, בלתי תלויים, מראים כי שימוש במערכת זו בניתוחים סגורים (פולשנות זעירה - MIS) מעלים את רמת הדיוק, מפחיתים את הסיבוכים, מפחיתים את הכאב ומזרזים את תהליך ההחלמה והחזרה לחיי יום יום שגרתיים.

ש: כיצד יעבוד המנתח שלי עם מערכת ההנחיה הרובוטית ?
ת: המנתח שלך יבחר את הטיפול המתאים ביותר למצבך. מערכת ההנחיה הרובוטית מאפשרת למנתחים ברחבי העולם לתכנן מראש ולבצע ניתוח, באופן אופטימאלי ומותאם באופן ייחודי לאנטומיה של המנותח כפי שהודגמה ואובחנה טרם הניתוח. המערכת מספקת למנתח שלך כלי עבודה בטכנולוגיה מתקדמת אשר פותחה, תוכננה ומיוצרת עבור ניתוחי עמוד שדרה ותאפשר דרך אופטימאלית לתכנן ולבצע את הניתוח כשהוא מותאם לאנטומיה שלך ולמצבך הייחודיים.
בכל זמן נתון, לפני ובזמן הניתוח, המנתח שלך נמצא בשליטה מלאה על מהלך וכלי הניתוח.

ש: האם מערכת ההנחיה הרובוטית עצמאית בפעולותיה?
ת: לא. המערכת מכוונת את המנתח שלך באופן מדויק, למיקום האנטומי, כפי שתכנן הרופא, בעזרת המערכת לפני הניתוח. המערכת אינה מבצעת חיתוך או כל פעולה ישירות בגופך. רק המנתח שלך מבצע את החתך/ים הנדרש/ים בניתוח עמוד השדרה שלך ומתקין משתלים בהתאם לשיקוליו המקצועיים ולפי תכנונו טרם הניתוח ובמהלכו.

ש: מדוע מערכת הנחייה רובוטית חשובה בניתוח עמוד שדרה?
ת: הערכים המוספים שמביאה מערכת ההנחיה הרובוטית מביאים את ניתוחי עמוד השדרה דרגה מקצועית אחת גבוה יותר. המערכת משפרת את הדיוק באופן עקבי ומסייעת באופן משמעותי לבחור ולבצע ניתוחים בפולשנות זעירה(MIS) תוך החלפת שדה הראייה הישיר של המנתח בשדה ראייה פתוח ותלת ממדי וכן, הנחייה מדויקת להשגת תוצאה אופטימאלית.
מחקרים מראים כי בהשוואה לניתוחי עמוד שדרה פתוחים שמבצע המנתח ביד חופשית ואינם מונחים מערכת רובוטית - מערכת ההנחיה הרובוטית משפרת את רמת הדיוק בניתוח, מפחיתה את מספר הסיבוכים הקליניים, מפחיתה את הכאב, מקצרת את מהלך ההחלמה ומאפשרת חזרה מהירה יותר לשגרה.

ש: כמה בטוח ניתוח עמוד שדרה בעזרת מערכת ההנחיה הרובוטית? האם קיימות תופעות לוואי?
ת: אלפי ניתוחים מונחיי מערכת Renaissance® בוצעו ומבוצעים ברחבי העולם. המערכת עומדת בסטנדרטים בינלאומיים הקפדניים ביותר לרבות אישור FDA האמריקאי, אישור CE האירופאי ואישור אמ"ר של משרד הבריאות בישראל. מבדקים מדעיים מקבילים הראו את תרומתה המובהקת של מערכת ההנחיה הרובוטית בקידום ניתוחים בפולשנות זעירה (MIS) ובכך בשיפור בקצב, במהלך, ובאורך ההחלמה וכמובן, בשיפור באיכות החיים בתקופת הניתוח ואחריו עד לחזרה מהירה יותר לחיי היומיום. המבדקים הראו שיפור בתוצאות הניתוח, בהשוואה לניתוחי עמוד שדרה פתוחים, שמבצע המנתח ביד חופשית ואינם מונחים מערכת רובוטית.

ש: מדוע וכיצד הופך הניתוח בעזרת מערכת ההנחיה הרובוטית למדויק יותר?
ת: בניתוחים פתוחים, המנתח זקוק לשדה ראייה ישיר באזור האנטומי המנותח. לכן, בניתוח פתוח חייב המנתח לבצע חתך/ים גדול/ים מספיק על מנת לחשוף את עמוד השדרה והאזור האנטומי המנותח ואת סביבתו. זוהי הסיבה שניתוחים כאילו נקראים "פתוחים". בניתוחים בשיטת פולשנות זעירה (MIS), מבצע המנתח חתך/ים קטן/ים לצורך הצצה "דרך חור המנעול" לאזור הניתוחי או הסטת הרקמה והעור באיזור החתך/ים הזעיר/ים וחשיפת הנקודה/ות המתכננת/ות לניתוח. על מנת לפצות על שדה הראייה המוגבל בשיטת הפולשנות הזעירה, נוהג המנתח להשתמש בשיקוף רנטגן במהלך הניתוח.
ואולם, מחקרים השוואתיים מדגימים כי בניתוחים בשיטת פולשנות זעירה (MIS) רמת הדיוק פוחתת לעומת ניתוחים פתוחים (המאפשרים למנתח שדה ראייה ישיר עדיף). מערכת ההנחיה הרובוטית מדויקת ביותר, היא תוכננה לספק באופן קבוע ועקבי דיוק של 1 מ"מ. זוהי רמת דיוק הטובה משמעותית בהשוואה למנתח אנושי שאינו נעזר בהנחיית הרובוט. חשוב לציין כי בכל שלב במהלך הניתוח, יכול המנתח להמשיך בניתוח ללא עזרת מערכת ההנחיה הרובוטית.

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009