11.08.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

פגיה

  תיאור כללי    צוות    פעילות עיקרית של המחלקה    הדרך שלנו    בכניסתכם ליחידה    נא להכיר – הפג    סיבוכים אפשריים    קצת על הרגש    הנקת פגים    העצמת הורים בפגיה    מקורות מידע    סיור וירטואלי    כתבות  

פעילות עיקרית של המחלקה

לידת פג הוא אירוע בלתי צפוי, ולעיתים קרובות מלווה בפעולות החייאה. אירוע שכזה מעמיד בפני ההורים אתגר טראומתי, ארוך ומתיש. אתגר שמחייב עזרה ותמיכה מהצוות הרפואי, הסיעודי ומהצוות הרב תחומי של בית החולים.
הצוות שלנו כולל רופאים ורופאות בכירים אשר רובם השתלמו במרכזים הטובים בעולם בארצות הברית, האחיות (וגם האח) שרובם הגדול לאחר סיום של קורס טיפול נמרץ בילוד של משרד הבריאות, מתמחים רופאים הבאים ללמוד את הנושא ממחלקת הילדים, טכנאי הנשמה, עובדת סוציאלית, מזכירה, כוחות עזר ומתנדבות.
בדיקה על קולית של חדרי מוח, אקו לב ואולטרהסאונד כליות ואברי הבטן, צילומי רנטגן מתבצעים ליד מיטת הפג בלי כל צורך להוציאו מאינקובטור ע''י רופאים מיקצועים ורדיאולוגים בכירים שעברו הסמכה מיוחדת לכך.
יחודיות נוספת למחלקתנו היא חדר הסתגלות להורי פגים המוכנים לשחרור. חדר זה מדמה מצב בבית ומיועד לכל הורה המעוניין בכך לקראת השחרור. בחדר ספה נוחה להורה, עריסת תינוק, שידה, אמבטיה, טלוויזיה. חדר הסתגלות נמצא בשטח היחידה מטרים ספורים מחדר אחיות.
חדר הסתגלות בונה מחדש את הביטחון, יכולת לקבל החלטות עצמאיות בטיפול שוטף לאותם הורים שחשים בחרדה לקראת השחרור ישנו חדר הורים נוסף בצמוד למחלקה ובו קורסאות נוחות, מקרר, קולר (מים חמים/קרים), קומקום, מיקרוגל וטלוויזיה. שני החדרים הללו כוללים ציוד אשר נתרם ע''י עמותת ''להב''.
  
חדר הסתגלות להורים 

לפני הלידה חלק מהנשים אשר ידועה אצלן סכנת סיום הריון טרם זמנו, נמצאות באישפוז לצורך מעקב והשגחה במח' יולדות. צוות שלנו מגיע עד מחלקת יולדות על מנת לשוחח עם האישה ולענות על שאלותיה הקשורות ללידה מוקדמת ואישפוז בפגיה.

אנחנו מאמינים שמורכבות ביחסי גומלין בין הצוות המטפל לבין הוריי פגים במהלך האשפוז משפיעה על הצלחת הטיפול ועל שביעות רצון ההורים, לכן בימים הראשונים של אישפוז בפגיה מתבצעת שיחת תיאום ציפיות בין הורים לצוות המחלקה. אנו מאמינים שלשיחות הללו חשיבות רבה בהצלחתנו בטיפול כצוות אחד ושלם - הורים ומטפלים כאחד.

לאחר שסיימנו קבלת פג למחלקתנו אנו מצלמים אותו ומצמידים את תביעות רגליים לאיגרת מיוחדת שמגיעה לאמא עוד לפני שהיא מסוגלת לקום מהמיטה ולהגיע לבקר במחלקת פגים.

במהלך האשפוז הורים מקבלים עדכונים שוטפים על בסיס יומי ושיחה עם רופא בכיר + עובדת סוציאלית אחד לשבוע. כמובן במקרה הצורך ניתן לקבוע שיחות נוספות שלא כשיגרה.

פגות ככלל, ופגות מוקדמת בפרט, כרוכים באשפוז ממושך המעמיד את ההורים בפני אתגרים מורכבים לאורך זמן. שרשרת האירועים העוברת על הפג והוריו, דומה לרכבת הרים עם הרבה מאוד עליות ומורדות. למטופל בוגר ו/או מבוגר יש את הזכות להביע דעה, להתלונן, לבקש, למחות. לפג אין את היכולת, לכן מטבע הדברים, חייבים לשמוע את הוריו, הם מדברים בשמו.
אנחנו במחלקה מעניקים טיפול לפג ותמיכה להוריו, שיתוף פעולה זה של צוות עם הורי פגים מהווה גורם העיקרי להצלחת הטיפול.

 

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
אורולוגיה
אף אוזן גרון
אורתופדיה
הרדמה
חדרי לידה
יולדות
נשים
טיפול נמרץ כללי
ילדים
ילודים
כירורגיה
כירורגיית ילדים
מיון ילדים
נוירולוגיה
עיניים
פגיה
פנימית א'
פנימית ב'
פנימית ג'
קרדיולוגיה
ראומטולוגיה
רפואה דחופה (מיון)
שיקום
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009