05.07.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

ילודים

  תיאור כללי    צוות    הטיפול בקבלה    שעותיו הראשונות של התינוק    הטיפול היומי במחלקת תינוקות    ביות    בדיקות בשחרור מביה"ח    השחרור הביתה    הדרכה לטיפול בתינוק    המעבר מהחיים התוך רחמיים לחיים החוץ רחמיים    סיור וירטואלי  

הטיפול היומי במחלקת תינוקות

התינוקייה מאוישת על ידי צוות אחיות ורופאים מיומנים אשר ישמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או בעיה, תוכלו לקבל הסבר והדרכה על הטיפול בתינוק והנקת הילוד בימים הראשונים. במהלך השהות בתינוקיה נשגיח ונטפל בכל צרכיו של התינוק.

בכל בוקר בין השעות 7:00 - 9:30 יערכו בתינוקיה בדיקות לכל התינוקות. הבדיקות כוללות:
bul1_1 בדיקת רופא ילדים.
bul1_1 בדיקת אורטופד.
bul1_1 בדיקות שמיעה ובדיקה ע"י אחות.

אם תימצא בעיה רפואית יודיע על כך רופא המחלקה להורים, ייתן הסבר וידריך על המשך הטיפול במסגרת ביה"ח או בקהילה.ניתן לדבר עם רופא במהלך היום בתיאום עם אחות המחלקה.

פעם ביום, אחיות המחלקה רוחצות ושוקלות את התינוק, כדי לעקוב אחר ירידה תקינה במשקל. באם ירד התינוק בין 7% - 10% ממשקלו, האחיות תודענה על כך לאם ותיבנה תוכנית למניעת ירידה נוספת במשקל ולהזנה נכונה של התינוק.

מהלך היום:
לאחר בדיקות הבוקר מועברים התינוקות לאימהות במחלקת יולדות. אחיות ממחלקת ילודים יגיעו מס' פעמים למחלקת יולדות ויציעו ליולדות עזרה בהנקה, טיפול בתינוק או מענה על שאלות שיש להורים לגבי התינוק. במהלך ביקור זה תבחן האחות את מצבו של התינוק, תדאג למעקב אחר האכלות, מתן צרכים, משקל וחשד לצהבת היילוד.

ניתן לבקש בכל שעות היום שאחות מחלקת ילודים תגיע לחדרך ותעזור לך בטיפול בתינוק או לסייע לך בהנקה.

הטיפול בתינוק היא חוויה מרגשת ומיוחדת. כל תינוק הוא יחיד ומיוחד ואת צרכיו יש ללמוד עם הזמן. באשפוז לאחר הלידה תוכלו להתנסות בטיפול היומי בתינוק הכולל החתלה והלבשה בליווי של אחות מחלקת ילודים.

בהדרכה לטיפול בתינוק יינתן מידע המתייחס לנושאים הבאים:
bul1_1 טמפרטורת החדר.
bul1_1 חום הילוד.
bul1_1 לבוש.
bul1_1 רחצה.
bul1_1 טיפול בגדם הטבור.
bul1_1 גזירת ציפורניים.
bul1_1 החתלה.
bul1_1 הנקה, האכלה.
bul1_1 משקל התינוק.
bul1_1 מתן שתן וצואה.
bul1_1 השכבת התינוק ובטיחות.

צהבת היילוד:
במידה ונתגלה חשד לצהבת, תתבצע בדיקת רמת בילירובין ע"י מכשיר מתקדם ולא פולשני (ללא צורך בלקיחת דם וללא כאב), המבוסס על גלי אור. המכשיר בעל רמת דיוק גבוהה וחוסך דקירת היילוד.

צהבת של היילוד הינה תופעה שכיחה בקרב תינוקות שזה עתה נולדו. היא מופיעה בכמעט 50% מהתינוקות בימים הראשונים לאחר לידתם. למעשה, זו אינה מחלה אלא תופעה פיזיולוגית. אם רמת הצהבת גבוהה, יש לקחת בדיקת דם ולשקול התחלת טיפול באור.

הנקה:
להנקה יתרונות רבים הן עבור התינוקות והן עבור האמהות. הנקה מלאה מומלצת, ללא תוספות, עד גיל ארבעה חודשים - חצי שנה. הנקה אפשרית וחשובה כבר בחדר הלידה ולאורך כל האשפוז לאחר הלידה. אנו יודעים כי ההנקה היא תהליך נלמד לאם ולתינוק והיא דורשת זמן וסבלנות, לכן כל הצוות מוכשר לתת עזרה ותמיכה בנושא.

במחלקה נמצאת מתאמת הנקה, גב' לסלי וולף, בעלת קורס IBCLC  וניסיון רב בתחום המיילדותי, הנמצאת בבקרים במהלך אמצע השבוע, יועצת להנקה, נותנת הרצאה קבוצתית להנקה בבוקר ולאחר מכן ניגשת ליולדות באופן אישי.

בנוסף, אחיות ממחלקת ילודים מדריכות להנקה במהלך כל היום, בנושא תנוחות הנקה וחיבור נכון לשד, עידוד יצירת חלב בימים הראשונים, שאיבת חלב ומניעת גודש בהמשך.

חשוב לציין כי בהנקה צפוי שתינוק יונק יינק לעיתים קרובות מאד בימים הראשונים, לעיתים אפילו בהפסקות קצרות ביותר. יניקה רצופה, שביעות רצון על השד ותחושת נוחות בזמן ההנקה הם סימנים לתקינות התהליך, ימים אלה הם רווים בתחושות ורגשות אותם לא הכרת בעבר. תוכלי להיעזר בנו כדי למצוא את השפה המשותפת לך ולתינוקך ולהפוך את ההנקה לחוויה נעימה ומספקת.

רישום ילודים:
במהלך שהותכם בביה"ח עליכם להגיע למשרד רישום ילודים, הממוקם לנוחיותכם במחלקת יולדות, לצורך רישום היילוד במשרד הפנים. שחרור הילוד יתאפשר רק לאחר ביצוע רישום משרדי.

 

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
אורולוגיה
אף אוזן גרון
אורתופדיה
הרדמה
חדרי לידה
יולדות
נשים
טיפול נמרץ כללי
ילדים
ילודים
כירורגיה
כירורגיית ילדים
מיון ילדים
נוירולוגיה
עיניים
פגיה
פנימית א'
פנימית ב'
פנימית ג'
קרדיולוגיה
ראומטולוגיה
רפואה דחופה (מיון)
שיקום
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009