19.07.2019
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

קרדיולוגיה

  תיאור כללי    צוות    קרדיולוגיה התערבותית    מרפאת ספורט    אקו לב    שירות אי ספיקת לב    הפרעות קצב לב    הסבר על קוצב לב    סוגי קוצבים    פרפור    תעוקה לא יציבה    צנתורים    מושגים  

תעוקה לא יציבה

תעוקה בלתי יציבה - מצב רפואי שבו החולה מתחיל לסבול מכאבים "חדשים" בחזה או מכאבים המופיעים לאחר מאמץ גופני מינימלי - (כמו הליכה, עליה במדרגות) או מכאבים המופיעים בעת מנוחה.

חשוב לדעת שלעומת תעוקה יציבה - מצב שבו החולה מרגיש כאבים בחזה תמיד באותה דרגת המאמץ (למשל, עליה לקומה שנייה), תעוקה בלתי יציבה מופיעה במאמצים שבעבר לא גרמו לחולה להרגיש כאבים. לדוגמא, מצב בו חולה שסבל בעבר מכאבים רק אחרי מאמץ הנגרם כתוצאה מעליה לקומה שניה, חש בכאבים כבר לאחר מאמץ הנגרם כתוצאה מעליה לקומה ראשונה או שחש בכאבים המופיעים במצב של מנוחה. תיאור זה מתאים למצב של תעוקה לא יציבה.

ירידה בסף הכאבים, כאבים במנוחה או כאבים בחזה חדשים עלולים להצביע על תעוקה בלתי יציבה, ועל כן, חשוב מאוד לפנות מיד לרופא ו/או לחדר מיון שכן, המצב עלול להתדרדר להתקף לב.
תעוקה מופיעה בעקבות היצרויות בעורקים המזרימים דם לשריר הלב עצמו. ההיצרויות בלב גורמות למצב של חוסר אספקת חמצן.

היצרות בעורק הינה תוצאה של טרשת עורקים. טרשת עורקים הינה מחלה "מודרנית" והיא תוצאה של עודף משקל, עישון, רמת שומנים גבוהה בדם וחוסר פעילות פיזית, הגורמים להצטברות פלקים טרשתיים בעורקי הלב.

יש לטפל בתעוקה בלתי יציבה באמצעות צנתור שבו ממקמים את ההיצרות ומטפלים בה על ידי השתלת סטנט. לאחר הצנתור יש ערך רב לתרופות ולשינוי באורח החיים (כגון דיאטה, איזון לחץ דם, הפסקת עישון והקדפה על פעילות גופנית), כדי לעצור את טרשת העורקים ולמנוע היווצרות של היצרויות חדשות.

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
אורולוגיה
אף אוזן גרון
אורתופדיה
הרדמה
חדרי לידה
יולדות
נשים
טיפול נמרץ כללי
ילדים
ילודים
כירורגיה
כירורגיית ילדים
מיון ילדים
נוירולוגיה
עיניים
פגיה
פנימית א'
פנימית ב'
פנימית ג'
קרדיולוגיה
ראומטולוגיה
רפואה דחופה (מיון)
שיקום
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009