22.01.2018
מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

פגיה

  תאור כללי    צוות    פעילות עיקרית של המחלקה    נא להכיר – הפג    בכניסתכם ליחידה    קצת על הרגש    העצמת הורים בפגיה    סיבוכים אפשריים    הנקת פגים    פסיכולוגיה רפואית    סיור וירטואלי    כתבות  

פסיכולוגיה רפואית

פסיכולוגיה רפואית בפגייה
bul1_1 האשפוז בפגיה מלווה במתח רב ובאי וודאות. בכל רגע נתון מצבו הרפואי של הפג יכול להפוך     מיציב לקריטי. שגרת החיים של משפחת הפג מופרעת כבר מעצם שהיית ההורים בפגייה. הם נאלצים להפסיד שעות עבודה רבות, ותפקודם כהורים לילדיהם האחרים עלול להיפגע.
בנוסף, הפרטיות המוגבלת בפגייה והרעש הנובע ממכשור הרפואי, מפעילות הצוות הרפואי ומההורים עצמם, הם מצבים הגורמים לדחק משמעותי ותמידי. דחק שנמשך מרגע הלידה ועד לרגע השחרור - תקופה שיכולה להמשך אף חודשים אחדים.
לאור זאת, התחלנו בפגייה בביה"ח בני ציון, בהפעלת שירות ייחודי של פסיכולוגיה רפואית, בנוסף לשירות הסוציאלי.

bul1_1 הפסיכולוגית הרפואית בפגייה מייעצת להורים ותומכת בהם ברגעי המשבר. לעיתים אף נחוץ טיפול מתמשך בהורים, המתקשים להסתגל למצב החדש שנוצר, על מאפייניו השונים. מאחר ורוב ההורים חווים מצוקה דומה, הפסיכולוגית מציעה התערבות קבוצתית להורי הפגייה - התערבות חד פעמית או רב פעמית. התערבות זו כוללת פעולות שמטרתן תמיכה בהורים, מתן כלים להתמודדות, מתן הזדמנות להשמיע ולחלוק את מצוקתם, קבלת תמיכה ועידוד מהורים אחרים. ההורים יכולים לקבל, לפי בקשתם, במסגרת קבוצת תמיכה שירות פסיכו - חינוכי מהפסיכולוגית או מהצוות הרפואי בתיווכה.
בנוסף, הפסיכולוגית הרפואית נוכחת בשיחות של רופאים עם ההורים בעת מתן בשורה מרה, ומלווה את ההורים בזמן השיחה ולאחריה.

bul1_1 מקרי המוות שלעיתים מתרחשים עלולים לערער את מצבם הרגשי של כל השוהים בפגייה, בין אם מדובר בהורים לפגים אחרים ובין אם מדובר בצוות הרפואי. במקרים כאלה, תתמוך הפסיכולוגית הרפואית גם בהורים השכולים, בהורים האחרים ואף בצוות הרפואי.
הפסיכולוגית הרפואית היא חלק מצוות רב מקצועי במחלקה. כדי להעניק למטופל את הטיפול הנכון, היא שומרת על קשר רציף עם הרופאים במחלקה, עם הצוות הסיעודי ועם העו"ס. בעת הצורך, מתבצעת התערבות טיפולית גם עם מחלקות אחרות, לרוב, עם מחלקת יולדות, כאשר מאושפזת שם האם לאחר הלידה. מעבר לכך, ובהתאם לצורך, תיצור הפסיכולוגית, בשיתוף עם העובדת הסוציאלית, קשר עם הקהילה לצורך המשך טיפול גם לאחר השחרור.
הפגייה מהווה גם יחידת טיפול נמרץ, וככזו העבודה שם הינה תובענית ודורשת התמודדות עם חולי ועם סכנת מוות של פגים קטנים מאוד. עבודת הפסיכולוגית הרפואית עם הצוות הרפואי מתחילה בתמיכה (פרטנית או קבוצתית) באנשי הצוות הרפואי לפי צרכיהם המשתנים. מעבר לכך, הפסיכולוגית מעניקה שירות פסיכו - חינוכי גם לצוות הרפואי, בעניין התהליכים שההורים עוברים, תקשורת רופא - חולה ועוד.
  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
מחלקות אשפוז
אורולוגיה
אף אוזן גרון
אורתופדיה
הרדמה
חדרי לידה
טיפול נמרץ כללי
ילדים
ילודים
כירורגיה
כירורגיית ילדים
מיון יולדות
מיון ילדים
נוירולוגיה
נשים ויולדות
עיניים
פגיה
פנימית א'
פנימית ב'
פנימית ג'
קרדיולוגיה
ראומטולוגיה
רפואה דחופה (מיון)
שיקום
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009